İade Şartları

Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. Aşağıda belirtilen iade ve değişim şartları sadece internet üzerinden yapılan alışverişlerinizde geçerlidir.

6502 sayılı Tüketicinin korunması hakkında Kanun gereğince mağaza, işyeri gibi satış mekanlarında yapılan peşin satışlarda satışa konu mallarda herhangi bir ayıp yoksa tüketicilerin değişim veya iade etme hakkı bulunmamaktadır. Bir başka deyişle mağazadan satın alınan ürünlerde cayma hakkı (koşulsuz iade hakkı) bulunmamaktadır. İnternet alışverişlerinizde, 15 gün iade ve değişim hakkınız bulunmaktadır. “Almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış, tadilat yapılmamış, deforme edilmemiş ürünler olması, etiketi üzerinde olması ve fiş/faturası ile birlikte ürünü kullanmadan” iade etme ve/veya değiştirme imkanı tarafınıza sunulmaktadır.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. 

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür 

İade edilen ürün İade Adresine ulaştığı andan itibaren (7) YEDİ İŞ GÜNÜ  içerisinde ürün bedeli iade edilir. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili "İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Firma Üründe, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. 

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde, siparişinizle birlikte size yollanan İade Formu’nu doldurarak, iade etmek istediğiniz ürünü/ürünleri 15 gün içerisinde Yurtiçi Kargo üzerinden 449 492 350 Sözleşme numarası ile ücretsiz olarak Safari-Klip Tekstil ve Kimyevi Maddeler Tic. A. Ş. - Ergenekon Mah.Cumhuriyet Cad. Cebeltopu Sok. As Han No:4 K:1 Harbiye/Şişli-İSTANBUL adresine gönderebilirsiniz.