Balenli Sütyen

Balenli SütyenBalenli Sütyen’in Özelliği Nedir?

Balenli sütyenler göğüsleri kaldırarak daha dik durmasını sağlamaktadır. Ayrıca destek yapısı sayesinde de ürünlerin ömürlerini uzatmaktadır. Göğüslere daha doğal görünüm sağlarken, daha diri tutar ve göğüs yayılmalarını önlemektedir.

 

Balenli Sütyeni Kimler Kullanır?

Balenli sütyenler daha çok küçük göğüslere sahip bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Ancak balenli sütyenler özellikle sütyene kattığı dik duruş ve dinamiklik ile ayrıca ürünün ömrünü uzatması sebebi ile balenlerden rahatsız olmayan tüm kadınlar tarafından tercih edilebilir.

 

Balenli Sütyen Niçin Kullanılır?

Balenli sütyenler göğüsü daha dik tutmak, sütyenin daha dayanıklı olmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Güzel bir dış görünüş ve göğüs sağlığı için tam toparlama sağlamaktadır.

 

Balenli Sütyen Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Balenli sütyenleri satın alırken ürün kalitesine dikkat edilmesi çok önemlidir. Kalitesiz balenlere sahip sütyenler göğüsleri batma, sıkma gibi sebeplerle rahatsız etmektedirler. Satın alınırken doğru sütyen bedeninin (ölçü ve cup değerlerinin) tespit edilip göğüs yapısına uygun olması sağlanmalıdır.

 

Balenli Sütyenlerin Artı ve Eksi Yönleri Nelerdir?

Balenli sütyenlerin artı yönleri göğsü tam toparlayıp minimizer görünümü vermesi, göğüslere daha çok şekil vererek kaldırması ve daha güzel kavramasıdır. Eksi yönleri ise çamaşır makinesine atılamaması, özel durumlarda (ameliyat ve kemik yapısında farklılık gibi) doktor kontrolünde kullanılması ve dikişli modellerde iz yapabilmesidir.

 

Balenli Sütyenler Nasıl Kullanılmalıdır?

Sütyen seçimi uzman desteği ile yapılmalıdır. Sütyenler oksitlenme yapmaması için suda bekletilmemelidir.

 

Balenli Sütyenler Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Özenli bir şekilde kaplarının kurulmamasına dikkat ederek kutu içerisinde muhafaza edilmelidir.

 

Balenli Sütyenler Nasıl Yıkanmalıdır?

Elde, narin bir biçimde yıkanmalıdır.

 

Dünyaca Ünlü A Kalite Markaların Balenli Sütyen Marka ve Modelleri Nelerdir?

Türkiye’de bulunan A Kalite balenli sütyen markaları ve modelleri, LOVABLE 14125, LOVABLE 25206, DIM 3983, Dim 3792, MAIDENFORM 428, MAIDENFORM 924, Sans Complexe, Dorina, Pretty Polly, Wonderbra. Ayrıca BERLEI B510 iki beden küçülten sütyen balenli olmakla beraber baleni çıkabilmektedir.

 

Neden Balenli Sütyen Alırken A Kalite Markalar Tercih Edilmelidir?

A Kalite markalarda kumaş kalitesi, sırt cup ölçü sistemi olması sebebi ile daha doğru beden tespit yapılarak balenler ve beden konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Ayrıca A Kalite markalar hem yüksek konfor, hem de uzun süre kullanım sağlamaktadır.

Sorunuz mu var? Bize Aşağıdaki Formdan Ulaşabilirsiniz

* İsminiz:
* Mail Adresiniz: (Yayınlanmayacaktır)
* Sorunuz: